Film Köşesi - Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri

ta-devri-firarda.jpg.jpg - Eğitimgen

TAŞ DEVRİ FİRARDA  7 yaş ve üzeri

Futbol oyunu üzerine üretilmiş çok da fazla çocuk animasyonu yok doğrusu.'Taş Devri Firarda' (Early Man), 'Tavuklar Firarda' ve 'Koyunlar Firarda' filmlerinin yaratıcıları tarafından üretilmiş bir Aardman Animasyon Stüdyoları filmi. Tarih öncesi çağlarda; yaşadıkları vadi, Bronz Çağı'na girmiş olan bir şehrin yöneticisi Lord Nooth tarafından ele geçirilen küçük bir taş devri kabilesini futbolla kurtarmaya çalışan Dug'ın hikâyesini izliyoruz filmde. Taş devri kabilesinin ahalisi, sevimli hayvan dostlarıyla vadilerinde mutlu bir yaşam sürmektelerken Bronz Çağı'na geçildiğinden haberleri olmamıştır. Açgözlü kral Lord Nooth, onların yemyeşil vadisini hiç zorlanmadan ellerinden alır. Genç ve maceraperest mağara adamı Dug ise, kabilesini kurtarmak için krala yeni keşfettiği bir spor dalıyla meydan okur. Dug, kahraman olma yolunda ilerlerken takım olmanın ve dostluğun önemini de öğrenecektir

ejderhan-nasl-egitirsin.jpg - Eğitimgen

EJDERHANI NASIL EĞİTİRSİN 7 yaş ve üzeri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin'de, ejderhalar Berk Adası'nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir. Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hiccup, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hiccup, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir.

the-lorax-1.jpg - Eğitimgen

THE LORAX 7 yaş ve üzeri

Hiç ağacın kalmadığı her şeyin yapay olduğu bir dünyada yaşayan 12 yaşındaki Ted, bir gün sevimli yaratık Loraks'ın hikayesini öğrenmek için maceraya atılır…Zac Efron, Taylor Swift gibi ünlü isimlerin seslendirdiği, Dr. Seuss'un aynı isimli çocuk kitabından uyarlanan animasyon film, sevimli canavar Loraks'ın hikayesini öğrenmek için yola düşen 12 yaşındaki Ted'in maceralarını anlatıyor.

patron-bebek.jpg - Eğitimgen

PATRON BEBEK 7 yaş ve üzeri

Patron bebek, bir bebeğin ve abisinin birlikte yaşarken yaşadığı sıkıntılar ve anne babanın bu sıkıntılı durumlara verdikleri tepkilerle ilgili bolca mizah içeren bir animasyon. Eğlenceli olmasının yanı sıra bu animasyonu 6-7 yaşındaki bir çocuğun izlemesi gerçek dışı korkulara kapılmasına sebep olabilir. Filmde bebeklerin dünyaya gelişleri hakkında gerçekle bağlantısı olmayan bir kurgu var. Aynı zamanda çocukların izledikleri görsellere fazlasıyla inandığını da hesaba katarsak yeni doğmuş bebeklerin tehlikeli olduklarını ve ailelerini ele geçirecek bir düşman olduklarını düşünebilirler. Bu tarz bir düşünce, evdeki kardeş kavgalarına zemin hazırlama riski taşır. Bu yüzden daha çok 10 yaşından sonra izlenmesi; hem şaka öğelerinin anlaşılması, hem de kafa karışıklığının engellenmesi açısından faydalı olacaktır.

ters-yz.jpg - Eğitimgen

TERS YÜZ 7 yaş ve üzeri

Babasının işi için San Francisco'ya taşınan Riley için yeni şehre alışmak oldukça zor olacaktır. Orta-Batı'daki hayatını arkada bırakan Riley yeni evine, okuluna ve arkadaşlarına alışmaya çalışmaktadır. Bu süreçte Riley'in sahip olduğu duygular da ufak çapta bir kaos yaratmanın eşiğindedir. Riley'in sahip olduğu ve hayatını yönlendiren duyguları Neşe, Öfke, Korku, Üzüntü ve Nefret kendisine ne kadar yardımcı olabilecektir? Yeni hayatında en büyük yardımcısı olan Neşe, şaşkın bir durumda olan diğer duygulara nasıl direnecektir? Duygu merkezinde ortaya çıkan krizde kazanan kim olacaktır?

coco-717x1024.jpg - Eğitimgen

COCO-KOKO 7 yaş ve üzeri

12 yaşında bir çocuk olan Miguel, ünlü gitarist ve müzisyen Ernesto de la Cruz'a hayrandır. Günün birinde onun gibi iyi gitar çalan bir müzisyen olmayı istemektedir. Ancak Miguel'in ailesi, onun bu hayallerine ve tutkusuna hiçte olumlu bakmamaktadırlar. Öyle ki, onun müzikle ilgilenmesini engellemeye bile çalışırlar. Miguel, tüm bunlara rağmen, müzikle ilgilenmeye devam eder.Günün birinde hayranı olduğu Ernesta de la Cruz'un gitarını bulur. Miguel gitarı alıp çalmaya başlar ve birden kendini daha önce hiç görmediği ve bilmediği bir yerde bulur; ölüler diyarında. Miguel, ölüler diyarından çıkış yolunu ararken başından türlü maceralar geçer ve ailesinin müzik yapmasına izin vermemesinin arkasındaki sır perdesi de, burada karşılaştığı şeyler sayesinde aralanmaya başlar.

oyuncak-hikayesi.jpg - Eğitimgen

 Oyuncak Hikayesi (Toy Story) 6 yaş ve üzeri

Josh Cooley'nin yönettiği Toy Story 4, Woody ve arkadaşlarının, aralarına Forky adında yeni bir oyuncağın katılmasıyla atıldıkları maceraları konu ediniyor.Woody dünyadaki yeri konusunda her zaman kendine güvenir ve önceliği Andy veya Bonnie ait olduğu çocuğa göz kulak olmaktır. Bonnie odasına 'Forky' adlı zoraki bir oyuncak ekleyince, eski ve yeni arkadaşlarıyla birlikte çıktığı macera Woody'e dünyanın bir oyuncak için ne kadar büyük olabileceğini gösterir.

yet-efsanes.jpg - Eğitimgen

YETİ EFSANESİ 7 yaş ve üzeriYeti Efsanesi, çatısında bulduğu efsanevi yaratık Yeti'yi evine geri götürmek için zorlu bir maceraya atılan Yi ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Yi, dünyayı gezme hayali ile yaşayan genç bir kızdır. Genç kızın hayatı, Şangay'daki evlerinin çatısında bir Yeti ile karşılaşmasıyla bambaşka bir hal alır. Evin çatısında yaşayan Yeti ile iletişim kurmaya çalışan Yi, onu evine, ailesinin yanına dönmesine yardımcı olmaya çalışır. Sihirli yaratığın Everest'te yaşadığını anlayan Yi, yakın arkadaşları Jin ve Peng ile birlikte ona 'Everest' adını verirler. Yi ve arkadaşları, Everest'i, dünyanın en yüksek noktasında ailesi ile yeniden bir araya getirebilmek için zorlu bir yolculuğa çıkmak için tüm hazırlıklarını yapar. Bu sırada ekip, zengin biri olan Burnish ile zoolog Dr. Zara'nın, Yeti'nin peşinde olduklarını, her yerde onu aradıklarını öğrenir. Yi ve arkadaşları, peşlerine düşen Burnish ve Dr. Zara'dan kurtulup, sevimli dostları Everest'in evine dönmesini sağlayabilecekler midir?

leylekler.jpg - Eğitimgen

LEYLEKLER 7 yaş ve üzeri

Sevimli mesajları olan, hareketli ve komik bir aile animasyonu… 'Leylekler' adlı bu eğlenceli animasyonu çocuklarınıza izletmeden önce bir ön bilgilendirme yapmalısınız. Çocuklar dünyaya nasıl geldikleri hakkında bir fikir sahibi değillerse bu filmden sonra onları leyleklerin getirdiğini düşünebilirler gerçekten de.Film bir zamanlar ailelere bebek teslimatı yapan bir leylek şirketini konu alıyor. Hikayeye göre bu şirket yıllardır bebek getirmeyi bırakıp, normal kuryelik işlerine girmiştir. Avcı adlı patron leylek, en başarılı taşıyıcı leylek olan Junior'ı terfi ettirmek istiyordur. Bunun için Junior'un yapması gereken tek şey, bebek teslimatı işinin bitirilmesine neden olan, şirkette büyütülmüş 18 yaşındaki öksüz bir genç kız, Tulip'i dünyada gerçek ailesine teslim etmek.Junior tembellik edip Tulip'i posta odasına işe yerleştirip oradan çıkmamasını tembihliyor. Bu arada dünyada, işkolik anne-babasından dolayı canı sıkılan bir çocuk, leylek şirketine bir mektup yazarak kendisine bir kardeş ister. Bu mektup Tulip'e ulaşır ve onun sayesinde şirket yıllar sonra bir bebek daha üretir. Junior patrona belli etmeden bebeği aileye teslim etmeye çalışır.

Film Köşesi Kategorisindeki Konular

Aktivite Ana Kategorisine En Son Eklenenler

Film Köşesi
Eğitimgen

Eğitimgen ailesine katılmak için bizimle iletişime geçin!

Aktivite Ana Kategorisine En Son Eklenenler

Eğitimgen: Tüm bilgi birikimimizi paylaşıyoruz

Eğitimde fırsat eşitliğini destekleyen, yeni fikirler üreten, özgün ve farklı içerikler oluşturmaktayız.

YUKARI